BBRC

ŁSC- podsumowanie niedzielnych rozgrywek

Za nami turniej Łódź Sevens Cup - dwudniowe święto rugby siedmioosobowego, podczas którego mogliśmy oglądać zmagania kobiet i mężczyzn w olimpijskiej odmianie rugby. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim naszym partnerom i sponsorom oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, dzięki którego pomocy impreza się odbyła.
niedzielę,7 października 2012 odbył się turniej mężczyzn w ramach Polskiej Ligi Rugby 7. Do walki stanęło 8 ekip z  całej Polski. 
Drużyny zostały podzielone na następujące grupy:
Grupa A: 
1.Orkan Sochaczew,
4.Ferrano Włókniarz Zgierz,
5.GRC Łódź,
8.Skra Warszawa

Grupa B:
2.Budowlani Łódź
3.RC Igloo Ruda Śląska,
6.BBRC Łódź,
7.Fabrykanci Pabianice

Poniżej wyniki poszczególnych meczów oraz klasyfikacja generalna turnieju:


Faza grupowa:
Orkan - Skra 40:5 (26:0)
Budowlani - Fabrykanci 64:0 (26:0)
Włókniarz - GRC 47:0 (26:0)
Igloo - BBRC 5:7 (0:7)
Skra - GRC 31:0 (19:0)
Fabrykanci - BBRC 0:22 (0:17)
Orkan - Włókniarz 14:21 (7:7)
Budowlani - Igloo 71:0 (38:0)
Włókniarz - Skra 14:31 (0:17)
Igloo - Fabrykanci 33:0 (12:0)
GRC - Orkan 0:52 (0:24) 
BBRC - Budowlani 7:57 (0:33)

Tabela grupy A
1.RC Orkan Sochaczew 3 7 106:26
2.Ferrano Włókniarz Zgierz 3 7 82:44
3.Skra Warszawa 3 7 67:54
4.GRC Łódź 3 3 0:147

Tabela grupy B
1.Budowlani Łódź SA 3 9 192:7
2.BBRC Łódź 3 7 36:62
3.RC Igloo Ruda Śląska 3 5 38:78
4.RC Fabrykanci Pabianice 3 3 0:119


Półfinał 

Orkan - BBRC 42:14 (14:7)
Budowlani - Włókniarz 61:7 (28:0)

Finały
o VII m GRC - Fabrykanci 31:0 (14:0)  
o V m Skra - Igloo 17:21 (10:7)  
o III m BBRC - Włókniarz 0:26 ( 0:21)
o I m Budowlani - Orkan 38:7 (26:0) 

Klasyfikacja końcowa V turnieju PLR7 Łódź Sevens
1.Budowlani Łódź SA 18 pkt
2.RC Orkan Sochaczew 13 pkt
3.Ferrano Włókniarz Zgierz 11 pkt
4.BBRC Łódź 9 pkt
5.RC Igloo Ruda Śląska 7 pkt
6.Skra Warszawa 5 pkt
7.GRC Łódź 3 pkt
8.Fabrykanci Pabianice 1 pkt

MVP turnieju mężczyzn  został zawodnik Budowlanych Łódź - Mateusz Matyjak.
Wyrazy wdzięczności należą się HPI - wszyscy byli pod wrażeniem ich profesjonalnego pomocnika na boisku, przygotowanego specjalnie na ten turniej.
Równolegle z głównym turniejem tradycyjnie na boisku bocznym odbył się zacięty turniej w OPEN RUGBY TAG. Zgłosiło się do niego pięć ekip o wymyślnych nazwach;) Pierwsze trzy zespoły uzyskały identyczny bilans dużych punktów- 10 pkt, decydowała więc ilość punktów małych.
Klasyfikacja turnieju OPEN RUGBY TAG:
1. I love Pamcia -10pkt - 18 pkt
2. Ace Pajace - 10pkt - 17 pkt
3. Feniks Starachowice 2 - 10pkt- 10 pkt
4. Feniks Starachowice 1
5. Drużyna Heleny

Dziękujemy również Gilbertowi Polska za koszulki oraz piłki, Sport Hostelowiza ugoszczenie naszych sędziów, Taxi Plus za komfortową podróż do hotelu.

Energii naszym zawodniczkom dodawała firma Red Bull :D