BBRC

ŁSC - podsumowanie sobotnich rozgrywek

Za nami turniej Łódź Sevens Cup - dwudniowe święto rugby siedmioosobowego, podczas którego mogliśmy oglądać zmagania kobiet i mężczyzn w olimpijskiej odmianie rugby. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim naszym partnerom i sponsorom oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, dzięki którego pomocy impreza się odbyła.
W sobotę, 6 pażdziernika 2012 odbył się V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Do walki stanęło aż 9 ekip z  całej Polski. Ekipy zostały podzielone na trzy grupy po trzy zespoły.
9.RC Arka Gdynia Girls

Poniżej wyniki poszczególnych meczów oraz klasyfikacja generalna turnieju seniorek:

godzina, gr,    DRUŻYNA                      DRUŻYNA

A (I)      6.Ladies Frogs Warszawa    7.RC Haka Syrenki Wawa  14:5  (7:0)
B (II)     5.Czarne Pruszcz Gdański    8.RC Częstochowa  17:0 (0:0)
C (III)    4.Delia Atomówki Łódź            9.RC Arka Gdynia Girls   14:17 (7:5)

A (IV)    1. Ladies Lechia Gdańsk      6.Ladies Frogs Wawa 17:0 (10:0)
B (V)     2.Tygrysice Orkan Soch.      5.Czarne Pruszcz Gdański 47:0 (21:0)
C (VI)   3. Diablice Ruda Śląska           4.Delia Atomówki Łódź  7:7 (7:7)

A (VII) 1. Ladies Lechia Gdańsk            7.RC Haka Syrenki Warszawa  40:0  (21:0)
B (VIII) 2. Tygrysice Orkan Sochaczew 8.RC Częstochowa  27:0 (15:0)
C (IX)  3. Diablice Ruda Śląska             9.RC Arka Gdynia Girls  17:12 (5:5)

Do 1/2 finału zakwalifikowały się:
Ladies Lechia Gdańsk, Tygrysice Orkan Sochaczew, Diablice Ruda Śląska- zwyciężczynie grup oraz Arka Gdynia Girls- drużyna z najlepszym bilansem punktowym z drugiego miejsca.

1 półfinał I - IV  Tygrysice Soch. - Arka Gdynia               24:12  (10:0)
2 półfinał II - III  Ladies Lechia Gd. - Diablice Ruda Śl.    17:5   (10:0)

Trzecia faza: Finały
o miejsca 5, 6, 7 grają Frogs Wawa - Czarne Pruszcz Gd.  5:33 (5:21)
o miejsce 8 grają RCC - Syrenki Wawa  7:17 (7:10)
o miejsca 5, 6, 7 grają Atomówki - Czarne Pruszcz Gd. 35:14 (21:7)
o miejsca 5, 6, 7 grają Frogs Wawa - Atomówki  17:33 (10:14)

Mecz o 3. miejsce - Arka Gdynia - Diablice Ruda Śl.  10:12  (5:5)

Mecz o 1. miejsce - Lechia Gdańsk - Tygrysice Soch.  12:21   (7:7)

Na wręczenie pucharów i medali zawodniczki trzech pierwszych ekip wjechały na zjawiskowych motocyklach panów z łódzkiej grupy BERSERKERS.

9. RC Częstochowa

Równocześnie z turniejem seniorek odbył się turniej młodych, wschodzących gwiazd rugby w paryżankę. Z dumą informujemy, że nasze młode zawodniczki zdobyły w nim srebrny medal!
Klasyfikacja turnieju paryżanki:
1. Tygrysice Sochaczew
2. Delia Atomówki Łódź
3. TUR Chojnice
4. Pin-Up Girls

Przez cały dzień przedstawiciele sponsora tytularnego Atomówek- firmy Delia Cosmetics bacznie obserwowali wszystkie panie i wybrali najpiękniejszą ich zdaniem rugbystkę Polski. MISS DELIA COSMETICS została Ania Szkudlarek z Diablic Ruda Śląska. Delii Cosmetics wszystkie rugbystki dziękują za piękne kosmetykowe prezenty ♥

MVP turnieju kobiet została zawodniczka Tygrysic Orkan Sochaczew- Natalia Cieślak.

Mamy też smutną wiadomość- na naszym turnieju karierę postanowiła zakończyć Agnieszka Walczyk-wieloletnia kapitan Reprezentacji Polski oraz MVP międzynarodowych turniejów. Agnieszkę wszystkie ekipy pożegnały ze szczerym wzruszeniem oraz ogromnymi brawami. Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności od trenera kadry- Jarosława Batora oraz poszczególnych zespołów, w tym Delia Atomówek Łódź oraz prezesa Zbigniewa Grądysa.

Wyrazy wdzięczności należą się HPI - wszyscy byli pod wrażeniem ich profesjonalnego pomocnika na boisku, przygotowanego specjalnie na ten turniej.

Dziękujemy również Gilbertowi Polska za koszulki oraz piłki, Sport Hostelowi za ugoszczenie naszych sędziów, Taxi Plus za komfortową podróż do hotelu.