BBRC

Infosys Rugby Raban- podsumowanie

W miniony weekend (12-13 maja br.) odbył się Infosys Rugby Raban IV, organizowany przez BBRC Łódź, Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Urząd Miasta Łodzi. Była to impreza dwudniowa, podczas której można było obejrzeć zarówno siedmio- , jak i piętnastoosobową odmianę tej dyscypliny. 

Pierwszy dzień imprezy - sobotę 12 maja rozpoczęliśmy od rozegrania turnieju eliminacyjnego Polskiej Ligi Rugby 7.

W turnieju udział wzięło ostatecznie 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.W grupie A wystapiły: Włókniarz Zgierz, Fabrykanci Pabianice oraz ŁKS Łódź, w grupie B natomiast: AZS AWF Katowice, BBRC Łódź oraz AZS UM Łódź. Na turniej, mimo wcześniejszych zapowiedzi oraz bez żadnej informacji oraz podania przyczyn, nie dojechały drużyny ze Zduńskiej Woli, Bełchatowa, Sosnowca i Rzeszowa. Ich brak sprawił organizatorom nie tylko przykrą niespodziankę, ale i kłopoty organizacyjne, co mamy nadzieję więcej się nie powtórzy. Najlepsza okazała się drużyna Włókniarza Zgierz, która wygrała w finale z drużyną AZS AWF Katowice, na miejscu trzecim skończyła ekipa AZS UM Łódź. Kolejno miejsca zajmowali: miejsce czwarte- ŁKS Łódź, miejsce piąte- Fabrykanci Pabianice, miejsce szóste- BBRC Łódź. Na pytanie o powód tak niskiej lokaty odpowiada Zbigniew Grądys, prezes klubu:

- Tuż po zakończeniu turnieju PLR 7 graliśmy pierwszoligowy mecz  z drużyną Arki Gdynia. To spowodowało, że do turnieju siódemek wystawiliśmy naszych pełnoletnich juniorów, którzy mieli okazję nabrać doświadczenia przed czekającym ich niebawem finałem Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby7. Niestety, po raz pierwszy w naszym turnieju nie zajmujemy miejsca na podium, cieszy jednak fakt, że zaczynamy pracę z młodzieżą, która mam nadzieję w przyszłości sprawi nam dużo miłych niespodzianek.

W sobotę rozegrano także mecz I Ligi Rugby. Gospodarze, BBRC Łódź podejmowali drugi zespół Arki Gdynia. Wynik to 14:24.

- W pierwszej połowie łodzianie nie ustrzegli się wielu błędów. Duży wpływ na grę miały także niezrozumiałe decyzje sędziego. Druga połowa w wykonaniu BBRC była zdecydowanie lepsza. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie postawa graczy trzeciej linii, którzy odmienili obraz gry łodzian w porównaniu do poprzednich zawodów. – mówi Wojciech Pawenta, trener BBRC Łódź.

W drużynie zadebiutował również junior Mateusz Bilicki.

Skład BBRC: Marek Wasiński, Michał Okoniewski, Cezary Zabokrzycki, Michał Czerwiowski, Maciej Wilczak, Bildad Okoba, Jakub Zgliński, Piotr Zemła, Tadeusz Krasuski, Jarosław Mazurkiewicz, Wojciech Pawenta, Artur Mrowicki, Mateusz Bilicki, Radosław Wosiak, Mateusz Kowalewski, Radosław Amroszkiewicz, Witold Olejniczak, Artur Kot, Tomasz Szałapski. 

W niedzielę, 13 maja rozegrano Eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby 7.

Do Łodzi przyjechało 10 drużyn, silną reprezentacją może poszczycić się region łódzki- pochodziły z niego aż trzy ekipy: Budowlanych Łódź, BBRC Łódź i Włókniarza Zgierz. Wszystkie trafiły na siebie w grupie.
Podział na grupy wyglądał następująco:

Grupa A: 1.Orkan Sochaczew,4.Gorce Raba Niżna,5.Juvenia Kraków,8.Skra Warszawa,9.AZS AWF Warszawa ; Grupa B: 2.Budowlani Lublin,3.Budowlani Łódź,6.BBRC Łódź,7.Czarni w Bytomiu.10.Włókniarz Zgierz


Niestety z regionu zakwalifikowała się tylko drużyna Budowlanych Łódź, która wygrała cały turniej eliminacyjny,.młodzi rugbyści BBRC Łódź walczyli zawzięcie w meczu o piąte miejsc, które było ostatnim premiowanym awansem, jednak ostatecznie ulegli drużynie Skry Warszawa 0:12.
- Mecz o piąte miejsce, które dawało awans do finałów, mimo wszystko uważam za udany. Wartością dodaną jest to, że wyraźnie pokazał jak bardzo naszym chłopakom brakuje tak ważnego doświadczenia – zabrakło im około roku trenowania. Na wyróżnienie zasługuje Wojtek Walas, który zrobił duże postępy, ma on jednak większe doświadczenie ze względu na dotychczasowe wspieranie drużyny juniorskiej– mówi Szymon Walczak, trener Kadetów.

Nagrody- puchary i medale młodym zawodnikom wręczał Mirosław Żórawski, trener Budowlanych Łódź S.A.

Również w niedzielę, mimo wyjątkowo niesprzyjającej, deszczowej pogody odbył się także miniturniej OPEN RUGBY TAG, w którym udział wzięły trzy drużyny. Najlepsza okazała się drużyna ALKOMATÓW, drugie miejsce zajęła drużyna INFOSYS, trzecie miejsce przypadło ekipie O.K.S.

PODSUMOWANIE TURNIEJU

- Infosys Rugby Raban IV uważam za udany, chociaż pogoda przeszkadzała jak mogła. Fakt, że tak wiele ekip, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, wystartowało z okręgu łódzkiego cieszy jednak najbardziej. To oznacza, że łódzkie rugby ma się coraz lepiej, a niezwykle udana niedzielna "trzecia połowa" nie tylko ponownie zintegrowała środowisko, ale pokazała, że tak naprawdę wszyscy mamy jeden cel i by go osiągnąć potrafimy ze sobą współpracować, zwłaszcza że większość z nas ma swoje korzenie na „Górniczej”. To zawsze jest jeden z celów, jakie stawiamy naszym turniejom.– mówi Zbigniew Grądys prezes BBRC Łódź  

Wszystkim ogromnie dziękujemy za przybycie oraz pomoc w zorganizowaniu eventu, zwłaszcza naszym partnerom i sponsorom: firmie Infosys BPO Poland, przychodni Profilaktyka i Zdrowie, producentowi odzieży sportowej - firmie Szot-Promo, UMŁ, Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi oraz sponsorowi Atomówek firmie Delia Cosmetics. Dziekujemy również wszystkim wolontariuszom :)

 

Zapraszam także do zapoznania się:

Rezultaty rozgrywek Kadetów http://bbrclodz.pl/assets/RRIV/Kadeci.pdf

Wyniki rozgrywek seniorskich http://bbrclodz.pl/assets/RRIV/WynikiPLR7.pdf