BBRC

O Klubie

Krótka historia Rugby
Rugby to dyscyplina z tradycjami powstała w 1823, prawie 200 lat temu w angielskiej miejscowości, od której wzięła swą nazwę. To twarda, honorowa gra, która wyrabia charakter, uczy pracy zespołowej, szacunku dla przeciwnika i respektowania reguł. To sport kompletny, dyscyplina skończonego atlety. Mówi się, że aby zostać dobrym zawodnikiem trzeba posiąść szybkość sprintera, gibkość judoki, siłę ciężarowca i zwinność zapaśnika. Nie jest to bynajmniej przesada, bo rugby to sport wyjątkowo wymagający. Ale paradoksalnie to dyscyplina dla każdego. Miejsce na boisku, obok ponad stu kilowego olbrzyma znajdzie się zarówno dla lekkiego gracza pola, przeszło dwumetrowego zawodnika II linii młyna, jak i niskiego obrońcy. Od zwykłych warunków fizycznych bardziej liczy się determinacja, wola walki i współpraca w drużynie.

Czas na rugby, czas na BBRC
BBRC to dwa bardzo ważne elementy: pierwszy to ten, który jest określany jako „duch drużyny", „tradycja" albo inne mądre słowo. Jednak, co to jest? Można to określić jednym prostym stwierdzeniem tzw. „trzeciej połowy". Rugby to ponoć jedyna dyscyplina, która takową posiada. Już spieszę wytłumaczyć, w czym rzecz. Otóż po ciężkiej, twardej i męskiej grze gdzie chłopaki nie odpuszczają, po meczu schodzą z boiska i .... nic, Ta trzecia połowa to koledzy, znajomi z boiska sączący kufelek piwa i wspominający pasjonującą i czystą męską grę. To nierzadko też przyjaciele na całe lata, których połączyła gra w rugby. I to właśnie „duch drużyny" BBRC. Ciężkie treningi, pot niekiedy krew, ale po tym wspólne biesiady, zabawy, przeprowadzki, pomoc i co najważniejsze PRZYJAŹŃ.

Jednak, czym jesteśmy teraz. Można nas określić stwierdzeniem: „rugby to sport dla każdego, ale nie każdy nadaje się do rugby". Coś w tym jest, nie każdy może zostać zawodowcem, ale każdy może nosić w sobie pasję tej gry. W chwili obecnej jesteśmy drużyną, która w swoich szeregach ma tych, co się „nadają do rugby" i to oni walczą o wyniki, medale, ciężko pracują na treningach. Mamy także tych, dla których „to sport dla każdego" i to oni grają dla przyjemności pasji po ty by się spotkać ze znajomymi i przyjaciółmi. Ale też grają, dla zabawy i przyjemności płynącej z gry.

Tak dziś wygląda nasza drużyna, w której jest miejsce dla amatorów, którzy chcą spróbować, ale także dla tych, którzy chcą osiągać wyniki. Miejsce znajdzie się dla każdego, bo rugby to sport łączący ludzi a BBRC miejsce gdzie się ci ludzie spotykają.